Przejdź do treści
Strona główna » Test tempa czytania – jak wykonać i jaki kurs będzie najlepszy?

Test tempa czytania – jak wykonać i jaki kurs będzie najlepszy?

  • przez

Jeżeli zainteresowało Cię szybkie czytanie i zastanawiasz się czy wybrać kurs szybkiego czytania online czy stacjonarny musisz zastanowić się jakich efektów oczekujesz od kursu.

Kurs szybkiego czytania online to wariant oszczędny, ale przy odrobinie zaangażowania jesteś w stanie uzyskać wyraźny wzrost tempa czytania bez wychodzenia z domu.

Hannibal Lektur to propozycja dla osób czytających w przedziale 100 – 300 słów na minutę. Jeżeli czytasz wolniej to możesz wziąć w nim udział tylko nastaw się na dużo pracy i konkretnych ćwiczeń. Jeśli czytasz szybciej to potrzebujesz innego treningu i warto byś skorzystał z pracy na żywo z trenerem. Grafik kursów na żywo znajdziesz na stronie kurs szybkiego czytania.

Test tempa czytania

Już teraz możesz zrobić test tempa czytania i sprawdzić z jaką prędkością czytasz w tym momencie. Warto wiedzieć od czego zaczynasz!

warsztat czytania online

Test możesz wykonać używając własnej książki i stopera.

Włącz stoper i czytaj przez 3 minuty, a następnie znacz gdzie skończyłeś.

W efekcie swoją prędkość czytania obliczasz licząc średnią ilość słów w linijce i mnożąc ją przez ilość przeczytanych linijek. Wynik dzielisz na 3. W efekcie otrzymujesz prędkość czytania wyrażoną w ilości słów na minutę.

Kurs szybkiego czytania online pomoże Ci zwiększyć tą prędkość 2-3 krotnie.

Już od mierzenia własnej prędkości czytania zaczniesz rozwój umiejętności szybkiego czytania.

Co zrobić przed czytaniem by czytało się chociaż trochę lepiej zanim zdecydujesz się na konkretny warsztat szybkiej nauki?

  1. Przed czytaniem zrób przegląd całej książki. Warto wiedzieć o czym będziesz czytać jeszcze zanim zaczniesz to robić.
  2. Zadaj sobie pytania dotyczące tego co w danej książce jest najważniejsze. (czytanie bez celu daje słabe efekty w zapamiętywaniu).
  3. Zastosuj techniki koncentracji. Możesz zastosować chwilę żonglowania lub medytację np. typu mindfulness czy inną technikę która już znasz.
  4. Zrób rozgrzewkę zawsze przed czytaniem dłuższych materiałów. Rozgrzewką może być 2-3 minuty rozruszania całego ciała krótką gimnastyką, czy skakaniem na skakance i chwila „rozczytania się”.
  5. Czytaj ze wskaźnikiem. Używając wskaźnika możesz zacząć czytać nawet  30% szybciej.

Po zastosowaniu tych rad zmierz po raz kolejny prędkość czytania.

Prawdopodobnie już teraz  delikatnie zwiększyłeś swoją prędkość czytania lub czytało Ci się po prostu przyjemniej. Pamiętaj, że dopiero kurs z trenerem z na żywo jest sposobem na wejście na naprawdę wysokie prędkości czytania.

Jeżeli jednak nie masz czasu na szkolenie na żywo lub musisz wybrać wariant bardziej ekonomiczny zapisz się na Kurs Hannibal Lektur i zacznij pożerać książki już teraz.